Czarna Góra

Region Masywu Śnieżnika ma wiele walorów przyrodniczych i wypoczynkowych. Zlokalizowanych jest tutaj także wiele atrakcji, które z pewnością zainteresują turystów i pozostaną w pamięci na dłużej. Zamieszczamy listę najciekawszych miejsc, które znajdują się w niedużej odległości od Czarnej Góry, a ich odwiedzenie można wpisać na listę obowiązkową podczas pobytu na tym terenie.

Puchaczówka stanowi świetną bazę wypadową do licznych atrakcji turystycznych znajdujących się w okolicy.  Blisko stąd do sąsiednich Czech jak również do rodzimych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć odwiedzając Kotlinę Kłodzką.
W pobliżu znajduje się najstarsze w Europie uzdrowisko – Lądek Zdrój, starsze od słynnego Baden-Baden, gdzie można korzystać z licznych, dostępnych dla każdego, zabiegów relaksujących i term leczniczych czyli ciepłych wód mineralnych. Warto zobaczyć Jaskinię Niedźwiedzia w Kletnie i wybrać się na poszukiwania złota do kopalni w Złotym Stoku.
W okresie letnim, trasami pieszymi bądź rowerowymi można wyruszyć m. in. na Śnieżnik, do Międzygórza czy na Górę Igliczną, na szczycie której króluje Maria Śnieżna. Zimą Sienna zmienia się mekkę narciarzy i snowboardzistów. Ośrodek Narciarski Czarna Góra oferuje ponad 10 km tras, a także 10 wyciągów, w tym kolej linową o długości 1 400 m, która funkcjonuje przez cały rok.
Czarna Góra to szczyt 1205 m n.p.m. w Masywie Śnieżnika. Jest widoczna z niemal całej ziemi kłodzkiej jako wysoki i stromy szczyt, kontrastujący z szeroką kopułą Śnieżnika. Jest z nim często mylona.
Będąc na Czarnej Górze warto zwrócić uwagę na tutejsze atrakcje: na szczyt można wjechać krzesełkową koleją linową o długości 1367 m i różnicy wzniesień 379 m. Na samym szczycie od kilku lat stoi drewniana wieża widokowa o wysokości czternastu metrów. Od górnej stacji kolejki krzesełkowej do wieży należy przejść pieszo nieco trudny kawałek pod górę. Z wieży rozciąga się piękna panorama, widok na Kotlinę Kłodzką, otaczające pasma górskie, a czasem zauważyć można szczyty Karkonoszy, światła Wrocławia lub nawet Pragi. Jest to najlepszy punkt widokowy w Masywie Śnieżnika. Na jej północno-wschodnim zboczu, we wsi Sienna, otwarto na początku tego wieku ośrodek narciarski o tej samej nazwie, ktróry jest obecnie jednym z największych w regionie z wieloma wyciągami, trasami narciarskimi i dla snowboard’u. W okolicach Czarnej Góry znajduje się wiele tras rowerowych o różnym poziomie trudności, w tym trzy trasy do kolarstwa zjazdowego. Jedna z nich zaliczana jest do najtrudniejszych w Polsce.
urlop

dunajec

bialka

kosciel

poronin


Możliwość komentowania jest wyłączona.