Gliczarów Górny

Noclegi w Gliczarowie Górnym

W pobliżu znajdują się miejscowości takie jak: Gliczarów Dolny (Gliczarów Dolny jest starszą częścią Gliczarowa, młodszy jest Gliczarów Górny), Biały Dunajec, Poronin i Bukowina Tatrzańska. Etymologia nazwy jest niejasna, wskazuje się na jej dwa źródła. W pierwszym przypadku badacze powołują się na język pasterzy wołoskich, w którym słowo „glicza” oznaczało miejsce, gdzie wiał silny wiatr; natomiast w języku niemieckim „Gletscher” określa lodowiec.

Noclegi Gliczarów Górny  to malownicza miejscowość, z której można podziwiać przepiękne widoki na całą panoramę Tatr,  znajduje się w odległości 5km od Bukowiny Tatrzańskiej i 12km od Zakopanego. Dogodny i szybki dojazd do urokliwych basenów termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej i Białce Tatrzańskiej.

Wielbiciele zimowych sportów mają w Gliczarowie Górnym do dyspozycji stok narciarski. Trasy rozpoczynają się w Fiśkowej Dolinie i kończą na Dziadkówce (ok. 1000 m n.p.m.), Na ich ostatnim odcinku turyści mogą podziwiać przepiękną panoramę Tatr. Stacja narciarska otwarta jest od godz. 8.00 do godz. 22.00. Wyciągi narciarskie są sztucznie zaśnieżane, codziennie ratrakowane, a także oświetlone, nagłośnione oraz obsługują system kart magnetycznych. Można zapisać się do szkółki narciarskiej lub snowboardowej. Niedaleko stacji znajduje się zaplecze gastronomiczne, a także bardzo dobrze utrzymane i oświetlone parkingi, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz sklep sportowy. Na miejscu możliwość serwisowania sprzętu (narty, snowboard).

Gliczarów Górny noclegi, pokoje kwatery, pensjonaty, ośrodki,  organizuja są również liczne atrakcje saneczkarskie i kuligi. Mogą w nich wziąć udział osoby indywidulane i grupy zorganizowane.

Dobrze rozwinięta struktura turystyczna Gliczarowa zapewnia Gościom wspaniałe atrakcje

Stacja Narciarska „U Steni” w Gliczarowie Górnym:
3 wyciągi o łącznej długości trasy zjazdowej ponad 1000 m

● 1. wyciąg orczykowy, długość 500 m, różnica poziomów 85 m, przepustowość 900 os./godz., stopień trudności: dla zawansowanych
● 2. wyciąg orczykowy, długość 400 m, różnica poziomów 80 m, przepustowość 720 os./godz., stopień trudności: łatwy
● 3. wyciąg orczykowy, długość 100 m, dla dzieci, na ogrodzonym bezpiecznym terenie, pod opieką instruktorów

Jako część Podhala, Gliczarów Górny odznacza się żywą kulturą góralską ze wspaniałą kuchnią, muzyką, barwne stroje i rękodzieło.

Gliczarów Górny noclegi z wyżywieniem to idealne miejsce dla osób, które chcą wypocząć w ciszy i spokoju z możliwością wyzyienia. Wspaniały górski klimat i zapierające dech w piersiach widoki na Tatry i Beskidi. To jedna z najwyżej położonych miejscowości w całej Polsce (980 n.p.m.).


Możliwość komentowania jest wyłączona.