Karpacz

Karpacz kwatery leży górach  Karkonoszach u podnóża stóp Śnieżki (1603 m  npm.) najstarszych gór  polskich . Śnieżka posiada bardzo  surowy klimat, gdzie przez większość dni w roku temperatura powietrza spada poniżej zera .Ta piękna okolica i położenie samego miasta sprawia ,że Karpacz przyciąga  rzesze  turystów polskich i zagranicznych. Posiada wiele hoteli, pensjonatów ,noclegów na kwaterach prywatnych , tak że urlop w tym mieście może spędzić każdy według indywidualnych upodobań.

Noclegi Karpacz – dobrze rozwinięte zaplecze turystyczne ,zarówno dla    zwolenników sportów zimowych jak i letnich, świetnie przygotowane  zimą  trasy zjazdowe dla narciarzy o różnym stopniu trudności. Nie  zapominajmy  odwiedzić skocznię narciarską Orlinek, gdzie organizowane są krajowe i międzynarodowe zawody w  skokach  narciarskich.

Narciarzom bardziej wprawnym  poleca  się Kompleks Narciarski – Śnieżka, gdzie działają świetnie przygotowane wyciągi i autostrady zjazdowe a dla naszych dzieci i całych rodzin świetnie przygotowane  lodowiska do wspólnej zabawy czy atrakcyjne  zjazdy na pontonach. Dla uprawiających narciarstwo biegowe przygotowane są przepięknie położone trasy biegowe w Karpaczu Górnym i przy schronisku Dom Śląski

Przy wszystkich zlokalizowane są  wypożyczalnie sprzętu zimowego.  Na uwagę zasługuje  wyprawa do Schroniska Samotnia , położonego nad brzegiem małego stawu zwaną przez niektórych perłą dolnośląskich schronisk .

Latem  na zwolenników letniego wypoczynku w czekają noclegi w Karpaczu wiele atrakcji, toteż do tego pięknie położonego miasta przybywają tłumy  turystów by rozkoszować się urokami tego miasta i jego okolicami.

Jest mnóstwo  starych zabytków do zwiedzania jak Świątynia  Wang, drewniany kościółek ,unikatowy zabytek średniowiecznej architektury położony w Karpaczu Górnym  czy  wiele szlaków turystycznych wyznaczonych do  pieszych wędrówek oraz  Krucze Skały doskonałe do uprawiania wspinaczki skałkowej

Karpacz to typowe  miasto aktywnego spędzenia czasu, dostarcza miłych wrażeń i urozmaiconej formy spędzenia urlopu. Spacer po tym ciekawym mieście jest czymś niezapomnianym ,można odwiedzić Muzeum Zabawek , posiadające  tysiące eksponatów czy wyciągiem wybrać się na Kopę.

Miłym  miejscem do wypoczynku jest Zapora na rzece Łomnicy, odwiedzenia Westernowego Miasteczka ’ Pod Kozia Skalą’ czy zwiedzenie Karpacza i jego okolic na dwóch  kółkach modnej coraz bardziej formy rekreacji.  Karpacz to miasto dla każdego turysty

 

 

 

 


Możliwość komentowania jest wyłączona.