Kazimierz Dolny

Głosuj na Małopolski Przełom Wisły!

Małopolski Przełom Wisły pretenduje do tytułu jednego z 7 nowych cudów Polski w kategorii Natura w plebiscycie ogłoszonym przez miesięcznik National Geographic Traveler. Na razie jest na trzecim miejscu. Głosowanie trwa do końca września.

Plebiscyt „7 nowych cudów Polski” miesięcznik National Geographic Traveler organizuje po raz trzeci.

– W tym roku stawiamy też na naturę! – piszą organizatorzy. –  I to z myślą o niej przygotowaliśmy kategorię specjalną. Wybraliśmy do niej 16 najpiękniejszych miejsc w Polsce, które chronione są w ramach sieci Natura 2000 (natura2000.gdos.gov.pl).

Wśród nominowanej szesnastki jest Małopolski Przełom Wisły. To jeden z najpiękniejszych odcinków królowej polskich rzek, która w okolicach od Zawichostu po Puławy przełamuje się przez pas wyżyn środkowopolskich. Po drodze rzeka mija Józefów, Opole Lubelskie, Mięćmierz, Kazimierz Dolny i Janowiec. Mówią o tym 80 kilometrowym odcinku Wisły, że jest krainą jak z bajki. Najlepiej podziwiać go z okolicznych punktów widokowych, których nie brakuje również w okolicach Kazimierza. To miejsce, gdzie panuje cisza i spokój, czas zwalnia swój bieg, a krajobraz w połączeniu z historią, kulturą i tradycjami regionalnymi czyni ten obszar wyjątkowo atrakcyjnym.

Na razie Małopolski Przełom Wisły spośród 16 nominowanych w kategorii Natura plasuje się na trzecim miejscu po Dolinie Noteci (Wielkopolskie) i Ostoi Nidziańskiej (Świętokrzyskie). Jeszcze można to zmienić. Głosujmy na Małopolski Przełom Wisły!

Głosujący przy okazji mogą wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wszyscy natomiast otrzymają „Przewodnik po 7 nowych cudach Polski” zawierający opisy ubiegłorocznych zwycięzców plebiscytu i przegląd najpiękniejszych naturalnych zakątków Polski.

warto zobaczyć Kazimierz dolny noclegi oraz Kazimierz noclegi jak równie Kazimierz Dolny pensjonaty


Możliwość komentowania jest wyłączona.