Kościelisko

Kościelisko to miejscowość położona na Pogórzu Gubałowskim w Rowie Kościeliskim. Oferuje ona niesamowite widoki na Tatry, a także dostęp do atrakcji zimowej stolicy kraju, Zakopanego, od której jest oddalona tylko 5 kilometrów.

Kościelisko stanowi wspaniałą bazę wypadową do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na terenie samej miejscowości często odwiedzanym przez turystów miejscem jest Dolina Kościeliska. Rozciągająca się na obszarze 9 km dolina zbudowana jest w dużej mierze ze skał osadowych i krystalicznych. Gorąco polecamy się tu wybrać. Naprawdę warto zobaczyć tutejsze jaskinie i strome ściany. W Dolinie Kościeliska nawet skały są niezwykłe.

Miejscowość posiada dużo zabytków architektonicznych, choć w dużej mierze są to stare chaty góralskie. Najważniejszym zabytkiem Kościeliska jest kościół św. Kazimierza Królewicza z początku XX wieku. W jego budowę byli zaangażowani czołowi polscy artyści i architekci, tacy jak Stanisław Witkiewicz, Stefan Matejko czy Eugeniusz Wesołowski.

Jeśli chcemy wybrać się w ciekawą wycieczkę po Tatrach to Kościelisko jest doskonałym punktem na rozpoczęcie wędrówki. W pobliżu centrum wsi znajduje się kilka wejść do Tatrzańskiego Parku Narodowego, a wszystkie szlaki dysponują piękną przyrodą i malowniczymi krajobrazami. Dostępne są trasy zarówno dla weteranów wędrówek pieszych i górskich, jak i początkujących, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z turystyką.


Możliwość komentowania jest wyłączona.