Morze, Góry czy Mazury?

relaks

wędrówki

wczasy

powędrować

plecak

Wybrzeże Bałtyku
Polacy uwielbiają wczasy nad morzem, nie dziwi więc fakt, że 9 proc. waszych głosów otrzymało Wybrzeże Bałtyku. Oprócz walorów czysto rekreacyjnych na turystów czekają tu wspaniałe krajobrazy, zabytki historyczne, wyspy, rezerwaty przyrody czy szerokie i piaszczyste plaże uchodzące za najpiękniejsze w Europie. To miejsce, w którym na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Tatry noclegi
Tatry, jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju, uzyskały 13 proc. głosów. Niezależnie od pory roku góry przeżywają istny najazd turystów. Każdy chce zobaczyć Morskie Oko, Dolinę Pięciu Stawów czy Kasprowy Wierch. Z kolei Zakopane, będące zimową stolicą Polski, to jedno z najpiękniej położonych miast w naszym kraju. Latem stanowi idealną bazę wypadową do wędrówek po najwyższych górach Polski, a zimą jest jednym z największych ośrodków narciarskich w naszym kraju.

Bieszczady
Bieszczady, jedna z najpiękniejszych i najdzikszych grup górskich w Polsce, otrzymała 14 proc. waszych głosów. Do punktów obowiązkowych podczas wędrówek po Bieszczadach należą Połoniny Caryńska i Wetlińska, Tarnica czy Zalew Soliński. Region ten to również jedno z ostatnich miejsc w Europie, gdzie wciąż występuje prawdziwie ciemne niebo, wolne od zanieczyszczeń sztucznym światłem cywilizacji.

Mazury
Absolutnym zwycięzcą naszego zestawienia są Mazury, które otrzymały aż 20 proc. waszych głosów. To prawdziwa perła naszego kraju – w końcu Pojezierze Mazurskie znalazło się w ścisłym finale międzynarodowego konkursu na Nowych Siedem Cudów Świata. Tysiące jezior, nieskażone rzeki, bujne lasy, przyciągają tu zarówno fanów aktywnego wypoczynku, jaki i osoby nastawione na ciszę, spokój i relaks.


Możliwość komentowania jest wyłączona.