Moto Rodeo w błocie i deszczu

Tegoroczna, trzecia edycja zawodów motocrossowych organizowanych przez Motorowy Klub Sportowy Moto-Pasja ze Szczawnicy rozgrywany był w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Szczawnica noclegi zaprasza.

– W tym roku dobrze zmodyfikowaliśmy tor. Trasa Hard Enduro była doskonale przygotowana – miejsca, w których w ubiegłych latach tworzyły się korki zostały niedawno poszerzone przez koparkę i jeszcze w sobotę przed zawodami trasa wydawała się dużo łatwiejsza. Niestety przez intensywne opady deszczu z miękkiej poruszanej ziemi powstało okropne gęste błoto. Przejechanie nawet jednego okrążenia było nie lada wyczynem. Mimo wszystko gratulujemy wszystkim zawodnikom za podjęte próby i zmagania. Mamy nadzieję, że pogoda w przyszłym roku nas nie zaskoczy i na kolejne „Moto-Rodeo” zapraszamy już dziś  – napisali po zawodach organizatorzy na facebooku.
W niedzielnych zawodach wzięło udział dziesięciu juniorów, w tym dziewczyny Dorota Dudziak i Agnieszka Kobylańska. Seniorów na starcie stawiło się prawie trzydziestu. Motocrossowcy w obu kategoriach w ciągu godziny starali się przejechać jak najwięcej pętli. Deszcz i błoto uczyniło niedzielne zawody bardzo widowiskowymi, zawodnicy z wielkim trudem pokonywali niektóre odcinki trasy. W kategorii juniorów najlepiej poradził sobie Adam Podgórski z Klubu RMK Tylmanowa pokonując trudną trasę tegorocznej edycji Moto Rodeo aż dziewięć razy. Najlepszym seniorem okazał się Łukasz Szczepaniak ze szczawnickiego MKS Moto–Pasja, któremu udało się zrobić siedem okrążeń. Zawody prowadził i komentował Józef Dyda.

Możliwość komentowania jest wyłączona.