Najbardziej zachwycające krainy w Polsce

wyjazd

region

apartament

domki

pensjonat

Suwalszczyzna
Jak piękna jest Polska nie trzeba chyba specjalnie nikomu udowadniać. Większość z nas ma swój ulubiony zakątek, do którego najchętniej wraca i w którym najlepiej wypoczywa. Jakie zatem regiony w Polsce uchodzą za najpiękniejsze? Przeprowadziliśmy ankietę, w której wzięło udział prawie 13 tys. osób. Turyści mogli wybierać spośród 15 wytypowanych przez nas krain. Która znalazła się na miejscu pierwszym?

Ostatnie miejsce zajęła Suwalszczyzna, która otrzymała zaledwie 3 proc. waszych głosów. To jeden z najdzikszych i zarazem najczystszych zakątków naszego kraju. Jeśli ktoś pragnie naprawdę wypocząć na łonie natury, z dala od zgiełku miasta, to Suwalszczyzna idealnie się do tego nadaje. Warto zobaczyć tu takie perełki jak, m.in. Wigierski Park Narodowy, Stańczyki czy słynny Klasztor Kamedułów nad jeziorem Wigry.

Warmia, Góry Świętokrzyskie, Roztocze i Jura Krakowsko-Częstochowska
Po 4 proc. waszych głosów otrzymały Warmia, Góry Świętokrzyskie, Roztocze oraz Jura Krakowsko-Częstochowska. Każdy z tych zakątków zachwyca czym innym. Warmia kojarzy się głównie ze wspaniałymi jeziorami i rozległymi lasami, Góry Świętokrzyskie to atrakcja dla turystów, którzy lubują się w pięknych widokach i ciekawych miejscach. Natomiast Roztocze, łączące Wyżynę Lubelską z Podolem, to zakątek nieodkryty i obfitujący w piękne krajobrazy, urokliwe ustronia i odludzia. Z kolei Jura Krakowsko-Częstochowska jest magnesem zarówno dla miłośników historycznych zamków, jak i pięknych widoków.

Beskidy noclegi i Podlasie
Na kolejnym miejscu uplasowały się Beskidy i Podlasie zdobywając po 5 proc. waszych głosów. Pierwsza kraina, rozciągająca się na ok. 600 km długości i do 50 km szerokości, poszczycić się może wyjątkowymi walorami krajoznawczymi, bogatym folklorem i niebywałą gościnnością mieszkańców. Podlasie, położone w północno-wschodniej Polsce, przyciąga wielkimi kompleksami leśnymi, parkami narodowymi i krajobrazowymi, czystymi rzekami i jeziorami oraz dzikimi, nieodkrytymi zakątkami, o których istnieniu wciąż wie niewielu. Perełką turystyczną jest Biebrzański Park Narodowy, który chroni m.in. cenne w Europie obszary bagienne.

Kaszuby i Sudety
Miejsce 5. ex aequo z 7 proc. głosów zajęły Kaszuby i Sudety. Pierwsza kraina to prawdziwie sielankowe miejsce. Nazywana Szwajcarią Kaszubską przyciąga prawie 700 jeziorami, ponad 50 rezerwatami, zielonymi lasami i wartkimi rzekami. Z kolei Sudety, położone w południowo-zachodniej części Polski, słyną z dzikiej przyrody, świetnych szlaków turystycznych czy wspaniałych zabytków. Będąc w tej części kraju nie można pominąć Karpacza ze słynną Świątynią Wang. Stąd wiedzie najdogodniejsza droga na Śnieżkę (1602 m n.p.m.).

noclegi w Nałęczowie, noclegi Gdańsk, solina noclegi nad jeziorem, Szaflary noclegi, pokoje gościnne małe ciche

Możliwość komentowania jest wyłączona.