Węgorzewo

Węgorzewo to niewielkie miasteczko w Mazurach nad jeziorem Mamry i rzeką Węgorapą. Oddalone o 25 km od Giżycka miasto jest jednym z najbardziej znanych w Krainie Wielkich Jezior. Dzięki swojej lokalizacji dysponuje bardzo dobrymi warunkami dla miłośników sportów wodnych.

Jezioro Mamry to drugie największe jezioro na Mazurach. Znajduje się nad nim kilka portów, wiele przystani i ekologiczna marina. Nadaje się ono do rejsów statkami spacerowymi czy spływów kajakowych. Te ostatnie możemy wypożyczyć z lokalnej wypożyczalni sprzętu wodnego.

Miłośników pięknej przyrody zachwyci tutejsza okolica. Możliwość prawdziwego odpoczynku zawdzięcza ona ciszy i spokojowi, jaki tu panuje. Szlaki i ścieżki turystyczne wytyczone przez Ziemię Węgorzewską znacząco ułatwiają podziwianie najpiękniejszych zakątków lasów, łąk i jezior.

Węgorzewo oferuje także rozrywki dla osób, które najlepiej czują się w zimowej scenerii. Wśród nich jest oczywiście kulig, a także żeglarstwo lodowe i wędkarstwo podlodowe. Ośnieżone wzgórza doskonale nadają się do jazdy na snowboardzie, ice-surfingu i narciarstwa zjazdowego.

W mieście odbywa się wiele imprez żeglarskich, w tym regaty O Błękitną Wstęgę Jeziora Mamry o Międzynarodowe Regaty Żeglarskie Złoty Puchar Mazur. Wydarzenia te często uświetniają koncerty pieśni i muzyki żeglarskiej.


Możliwość komentowania jest wyłączona.