Zakończenie festiwalu Pieniny-Kultura -Sacrum z udziałem trzech tenorów

W sobotę w krościeńskim kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza odbył się ostatni koncert jubileuszowego 5. Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum. Pieniny noclegi zaprasza.

Koncert w wykonaniu trzech tenorów i muzyka organowa grana przez Agnieszkę Radwan-Stefańską, pomysłodawczynię festiwalu, przyjęta została owacjami na stojąco. Wydarzenie uświetnił swoją obecnością Ks. Bp. Wiesław Lechowicz, który objął honorowy patronat na festiwalem.
Artyści-wokaliści to osoby duchowne, zakonnicy i księża diecezjalni, którzy reprezentują odległe od siebie miasta: o. Rafał Kobyliński – Poznań, ks. Zdzisław Madej – Wrocław oraz ks. Paweł Sobierajski – Sosnowiec. Przed laty postanowili oni połączyć swoje artystyczne siły, tworząc  zespół pod nazwą „Servi Domini Cantores”. Występują nawet w składzie pięcioosobowym. Ich występy spotykają się zawsze z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy, a bisom na ogół nie ma końca. Zaprezentowali program złożony z dzieł wokalnych muzyki sakralnej trzech stuleci od J.S.Bacha, A. Stradelli a także G. Pucciniego, nie zabrakło także utworów popularnych, stanowiących obowiązkowy kanon repertuarowy męskich głosów wokalnych takich jak pieśń neapolitańska „ O sole mio” (Moje słońce), którą artyści zadedykowali uczestnikom koncertu, gościom przebywającym w Pieninach, jak i samym mieszkańcom.
Śpiewakom akompaniowała na organach Agnieszka Radwan-Stefańska absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Joachima Grubicha, związana na co dzień z macierzystą uczelnią, dyrektor artystyczna Festiwalu.
Wszystko co dobre ma swój koniec, także tegoroczny festiwal, ale skoro przetrwał już pięć lat mamy nadzieję, że w kolejnych latach z powodzeniem będzie wzrastał ku pełnoletności – mówiła do zebranych Agnieszka Radwan-Stefańska. Na zakończenie koncertu wręczyła także podziękowania za pomoc podczas realizacji i promocji tego kulturalnego przedsięwzięcia osobom i instytucjom, partnerom i sponsorom festiwalu.
Oprócz muzyki w świątyni zobaczyć można było dzieła lokalnych artystów w wystawie zorganizowanej wspólnie przez Stowarzyszenie Artystów Pienińskich i Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n/D.
Organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic przy współpracy z parafiami w Krościenku n/D oraz w Sromowcach Wyżnych. Mecenasem Festiwalu był ZEW Niedzica S.A., partnerami: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Pensjonat Crosna Spa w Krościenku n/D., Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n/D. oraz cukiernia Piotrowscy z Krościenka n.D. Patronat medialny nad festiwalem objął m.in. Pieniński Portal Informacyjny Pieninyinfo.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.